Informacje nt. kapitana Klemensa Bezarda w Systemu „Guide 24/24”

Informacji nt. Klemensa Bezarda zostały opublikowane na portalu Systemu „Guide 24/24” http://przedgorze.pl/ i powiązany ze „Szlakiem historii miejsc, ludzi i wydarzeń”

Na stronie znajduje się pakiet niezbędnych informacji.

http://przedgorze.pl/dzieje-klemensa-von-bezarda-hi,1,537

Wykonana została tabliczka z qrkodem, która została zamontowana na ogrodzeniu Bezardówki.

O systemie „Guide 24/24” – „Szlakiem historii miejsc, ludzi i wydarzeń”

To system rozproszonych przewodników, dostępnych 24 godziny na dobę. W miejscach związanych z najważniejszymi dla Przedgórza wydarzeniami historycznymi oraz tam, gdzie znajdują się najciekawsze obiekty zabytkowe, znajdują się tablice informacyjne, na których znalazły się fotokody. Do ich odczytania wystarczy telefon komórkowy z aparatem fotograficznym oraz z zainstalowaną ogólnodostępną aplikacją, łatwą do połączenia z Internetem. Po nakierowaniu na fotokod urządzenie samo wykona jego zdjęcie, po czym uruchomi proces odczytywania ukrytego w obrazie linku.

Po otwarciu się strony internetowej będzie można przeczytać opis historyczny miejsca, obejrzeć fotografie (także archiwalne) lub film, bądź też wysłuchać nagrania.

Co uda się odczytać? System da użytkownikom dostęp do danych o historii miejscowości i oglądanych zabytków. Poznają również biografię wybitnych osobowości wywodzących się z obszaru czterech gmin: Borzęcina, Brzeska, Dębna i Radłowa.

Tabliczka informacyjna – wizualizacja


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *